• Novinky

      • PROJEKT ZDRAVÉ LIDSKÉ TĚLO

      • PROJEKT ZDRAVÉ LIDSKÉ TĚLO

       V pátek 16. června proběhl na naší základní škole projekt o zdravém lidském těle. Celá akce byla určená pro žáky 8. tříd, vzhledem k tomu, že se v tomto ročníku děti v přírodopisu učí o lidském těle, bezvadně projekt doplnil a zpestřil náš vzdělávací program.

       Projekt probíhal ve spolupráci hned s několika organizacemi. Ze Střední zdravotnické školy si studenti pro naše žáky přichystali hned několik ,,stanovišť“. Měření životních hodnot – pulzu a tlaku. Vyšetření plochých nohou, vyšetření prsou a varlat a popovídání o zdravé výživě. Zdravotní sestra ze Zdravotnické záchranné služby KV si pro žáky přichystala demonstraci první pomoci s diskuzí. Samozřejmě se mezi žáky našli i ,,odvážlivci“ a první pomoc si sami vyzkoušeli. Lektoři z fitness centra Better fitness měli připravené nejen povídání, ale i ukázku pole dance, kterou předvedli naše žákyně – Eliška Jedličková a Nikol Králová. Lektoři pohovořili o významu pohybu v životě člověka, správné stravě, spánkové hygieně a regeneraci, suplementaci poruchách přijmu potravy a byl i prostor pro dotazy. O prevenci před užíváním návykových látek se žáci mohli dozvědět od pracovníků z kontaktního centra KOTEC. Přednáška se nesla v duchu diskuse a trvala nejdéle ze všech stanovišť, které byly pro žáky přichystané.

       Aby to nebylo jenom povídání, tak si žáci z 9. tříd připravili několik stanovišť více akčnějších. Žáci poznávali jednotlivé kosti a svaly, pojmenovávali vnitřní orgány člověka a následně je i správně skládali do anatomického modelu. Věřte, že to není zrovna jednoduchá disciplína. A na závěr ještě poznávačka lidských tkání pod mikroskopy.

       No bylo to dopoledne plné zajímavých poznatků z biologie člověka a správné životosprávy. Projekt jistě obohatil naše žáky o nové poznatky a zkušenosti a možná v někom vzbudil zájem o studium v tomto oboru.

       Naši žáci ze 6.A přichystali občerstvení a perfektně se ujali rolí mladých průvodců pro jednotlivé skupinky žáků, aby zajistili, že nezapomenou na žádná stanoviště.

       V neposlední řadě patří poděkování všem organizacím, které byly součástí projektu. Děkujeme a těšíme se na spolupráci další rok!

        

       Ing. Milan Škoda

       učitel přírodopisu

        

        

        

      • T-Mobile olympijský běh

      • 21.6.23 jsme se zúčastnili T-Mobile olympijského běhu. Běhali jsme o 106, uběhli celkem 899 koleček, což znamená 179,8 km. Všem běžcům velká pocta a poděkování.

      • Almanach literárních prací

      • Vážení čtenáři,
       představuji vám Almanach literárních prací , který je výsledkem prvních literárních krůčků všech žáků třídy 8. A ZŠ Františkovy Lázně. Ponořte se do dětské fantazie a neodsuzujte drobné nedokonalosti. Možná se mezi začínajícími autory nachází budoucí spisovatel....
       (Poznámka - do textů jsem zasahovala minimálně, šlo především o posun dětí v oblasti stylistiky a slovní zásoby, gramatiku jsem neřešila.)
       Všem moc děkuji. Monika Kocourková

       Almanach literárních prací

      • Sportovní úspěch našich žáků ve full contact karate

      • Všichni závodníci františkolázeňského oddílu se umístili na medailových příčkách

       Čtyři stříbrné, dvě třetí a jedna zlatá medaile pro oddíl Shinkyokushinkai Karate Františkovy Lázně.

       Více než stovka závodníků se sjela v sobotu 17. 6.2023 do Františkových Lázní na druhé kolo mezinárodního turnaje ve full contact karate -  Liga kumite mládeže. Domácí pořádající dodíl Shinkyokushinkai Karate Františkovy Lázně, vyrazil do boje v počtu sedmi závodníků. Turnaj byl celkově velmi vydařený. Dostavili se kvalitní závodníci, kteří ve vyrovnaných soubojích předvedli velmi pěkné souboje. Domácí tým také nezaváhal, a všichni jeho závodníci si mohli na konci turnaje vyskočit „na bednu.“ 

       Nejlépe si vedl již ostřílený závodník Aleksandr Yastremskyj. V kategorii starších žáků obsadil první místo! 

       V kategorii seniorů si i jeho otec Ivan, vedl také velmidobře, a obsadil druhé místo. 

       Do třetice rodina Yastremských. Valentýna Yastremskav kategorii juniorek také obsadila vynikající třetí místo. Valča nedostala od soupeřek nic zadarmo. Předvedla kvalitní výkon a vůli bojovat.  

       Další zkušená závodnice Nikola Belková, v kategorii mladších žákyň výborným výkonem vybojovala opět druhou příčku. Nikolka bojovala také ve starší kategorii mladších dorostenek. Zde ale pro zranění nohy musela ze zápasu odstoupit. 

       Lukáš Holub jako bojoval jako ostřílený závodník a bylo z toho opět druhé místo!

       Trenér Čadek do turnaje nasadil i dva nováčky. Emmu Hrinkovou a Stelu Suchou. Pro Emmu to byl druhý turnaj, pro Stelinku to byla premiéra. Obě závodnice si ale vedli výborně. 

       Stela v kategorii mladších žákyň obsadila po velmi pěkném a vyrovnaném zápase krásné druhé místo. 

       Emma se musela probojovat pavoukem v dobře obsazené kategorii starších žákyň ke krásnému třetímu místu. Nutno dodat, že v jednom souboji utržila tvrdý kop na hlavu, ale jako opravdový bojovník to nevzdala a v souboji pokračovala. V jejím věku si to zaslouží velký respekt.   OSU!

        

       František Čadek

     • Romeo a Julie
      • Romeo a Julie

      • Do fotoalba byla přidána nová galerie Romeo a Julie .

       Na čtvrtek 8.9.2023 si studenti 9.C připravili divadelní zpracování v anglickém jazyce Romeo a Julii. Kostýmy, rekvizity, vizuální i hudební provedení nás zavedlo do doby renesance, Itálie a města Verony. Studenti měli romantický příběh famózně nacvičený a užívali si hru stejně jako obecenstvo. Dopolední představení se setkalo s velkým úspěchem, taktéž večerní provedení pro rodiče nenechalo suché oko. Všem děkuji za účast a studentům 9.C. za hezký zážitek, který si zajisté budeme všichni pamatovat. Kateřina Sutton

      • Návštěva DDM SOVA

      • Do fotoalba byla přidána nová galerie Návštěva DDM SOVA.

       Ke Dni dětí jsem pro svou třídu připravil menší výlet a jak jinak než přírodovědný :) S dětmi jsme navštívili nové přírodovědné centrum v DDM SOVA v Chebu. I přesto, že děti mnoho exotických druhů živočichů znají od nás ze školy, tak se mohli seznámit i ,,novými" exempláři. Prohlédly si i tropické rostliny a absolvovaly i přírodovědnou stezku po areálu DDM, kde plnily zajímavé úkoly :) Nakrmily koně a kozy a nakonec jsme si společně upekly u ohně i buřty :) Ing. Milan Škoda třídní učitel 6.A učitel přírodopisu