• Specializované činnosti

• Koordinátor ŠVP

ŠVP a jeho historie

Školní vzdělávací program (ŠVP) je zásadním učebním dokumentem, podle kterého probíhá výuka. Skládá se z několika částí. Obsahuje identifikační údaje, charakteristiku školy, charakteristiku ŠVP. V ní jsou vytyčeny cíle a zaměření školy, strategie a zabezpečení výuky žáků s potřebou podpůrných opatření a žáků nadaných. Součástí ŠVP je rovněž učební plán. Další oddíl tvoří učební osnovy pro jednotlivé předměty. V ŠVP jsou rovněž řešena průřezová témata. Na závěr se ve ŠVP věnujeme nejdůležitější části, hodnocení. První verze Školního vzdělávacího programu Barevná škola vznikla po dvouletém úsilí celého pedagogického sboru v roce 2007. Od té doby jsme ušli velký kus cesty. Postupně byly některé kapitoly měněny a doplňovány podle potřeb školy, případně podle měněných Rámcových vzdělávacích plánů pro základní vzdělávání. Vždy jsme včas na naše potřeby a změny zareagovali, a tak máme v současné době již 5. verzi ŠVP (FL 5/2016) – viz výňatek.

Koordinátoři ŠVP: Mgr. Miroslava Hrabovská a Mgr. Alice Šmídová

Harmonogram činnosti KOO ŠVP.pdf

Závěrečná zpráva KOO_2016-2017.pdf

Koordinátor EVVO